Recenze MSR

Zakoupeno v RockPoint.cz

• malý, lehký, skladný
  • jednoduše rozložitelný
  • slušný výkon
  • dodáván v plastové krabičce

S hlediska redukce hmotnosti bych uvítal, kdyby v balení byl i plátěný pytlíček a pro jistotu i náhradní těsnění.

MSR Dromedary bag 6l

MSR PocketRocket Deluxe

Ověřený zákazník Hanibal Josef Křivský

Přidáno: 10. srpna 2021

• Malá spotřeba paliva
  • Dobrá funkčnost i ve větru (v určité míře)
  • Integrované zapalování
  • Nízká hmotnost a malé rozměry
  • Dobré zpracování
  • Zapalování moc dlouho nevydrží
  • Vyšší cena

Vařič mne příjemně překvapil především spotřebou paliva. Při vaření ~1l vody denně (v poměrně větrném počasí) stačila nejmenší kartuše paliva MSR Isopro na celý týden, a stále ještě zbyl plyn.
Za zmínku také stojí integrované piezoelektrické zapalování, které je hezkou "vychytávkou" (není potřeba hledat zapalovač), ale má tendenci se rychle porouchat.

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 30. července 2021

Zakoupeno v MALL.CZ

• Lepší směs pro nízké teploty
  • Cena prakticky shodná s menším balením
  • Cena prakticky shodná s menším balením

Funguje jak má. Co více říct?

MSR Elixir 3

MSR Elixir 3

Přidáno: 26. července 2021

• Kvalitně navržený stan.
  • Voděodolná vrstva začala po 3 letech začal hydrolyzovat (těsně po záruce). Oprava nemožná, tzn. vyhozené peníze. Obdobně se tak stalo u stanu Elixir 2.

Rozhodně tento stan znovu nekoupím. Stan byl využíván sporadicky, uchováván vysušený v suchu. I tak došlo k poškození voděodolného zátěru. Chce si to počkat na novou seŕii, až bude tento problém materiálu odstraněn. Nedoporučuji znovu kupovat.

Přidáno: 20. července 2021

(naposledy upraveno 20. července 2021)

• lehký, rychle a lehce se staví, dobře se balí do obalu
  • hodně se rosí, po čtyřech letech občasného (opravdu ne častého) používání ztrouchnivělo podlepení švů a do stanu začalo téct. Koupil jsem sadu na opravu zátěru, tak uvidím co to udělá... po druhé bych takto drahý stan nekoupil.

Je lehký, skladný, dobře se nosí, dá se rozdělit do dvou batohů... Dva lidé se do něho vejdou tak akorát, pro jednoho místa přehršel. Předsíňky nejsou moc velké, spíše na střední baťohy. Větší už vadí při vylézání. Ale to je docela v pohodě... Jinak se zdá na první postavení jako vychytaný stan, ale rozpadnutí podlepení švů po relativně krátkém používání mě dost zklamalo.
Výhoda je, že se dá postavit bez vnitřního stanu, to pak dýchá dobře a ani se tak nerosí, ale při postaveném vnitřním stanu je teplo, málo to dýchá a rosí se.
Vnitřní rosení (abych jen nekritizoval, docela rychle oschne) a malé větrání není zrovna plus.
Můj závěr je ten, že bych ho po druhé nekoupil.
(koupeno na Alpsport 5.6.17)

Přidáno: 16. července 2021

• Promyšlená konstrukce
  • Relativně lehký
  • Hodně místa
  • Superextra NEKVALITNÍ tropiko

Stan jsem koupil v roce 2016. Spokojen jsem byl až do doby, než jsem letos stan vytáhl a zjistil, že je kompletně vysypaná těsnící páska na švech (to by se dalo ještě opravit) a tropiko jeví počátky rozkladu (neopravitelné) - zátěr je lepivý, nedrží vodu a je příšerně cítit chemií. Upozorňuji, že o stan bylo pečováno přesně dle instrukcí výrobce, byl vždy řádně vysušen a skladován v suché komoře při teplotě okolo 22°C. Vytažený venku byl za tu dobu cca 6x. Na dotaz na českém zastoupení MSR, zda lze tropiko nějakým způsobem opravit, mi bylo řečeno, že si mám koupit nový stan. Asi se už opravdu zbáznili. Rozhodně nehodlám každých 5 let kupovat nový stan za cenu, za jakou jej zde prodávají!!! Spekulovt lze o tom, zda se jedná o záměrné kurvítko, zda chtěl někdo ušetřit pár centů na lepší úpravě, nebo zda prostě jen řádně nevyzkoušeli použitý materiál. Tak jak tak, tato firma u mě skončila. Pokud byste přece jen uvažovli o značce MSR, pak vřele doporučuji projít zahraniční fóra, která potvrdí, co jsem napsal výše a nejedná se pouze o stany.

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Zakoupeno v MILITARYSKLAD.CZ

• Jednoduché
  • Malé
  • Funkční

Vždy se mi vyplatilo mít u sebe smíchanou sůl s chilli a pepřem. Tato nádobka je k tomu účelu perfektní.

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 3. května 2021

• závětří
  • výkon odpovídá názvu, mohli byste s tím létat na Mars
  • velmi nízká váha
  • praktická plastová pevná krabička (vejdou se tam i sirky)
  • nemá zapalování, žádné součástky navíc, které se můžou podělat
  • pro někoho složitější skládání (jde o grip)
  • nemá zapalování
  • větší spotřeba plynu (při vyšším výkonu) :D

Zatím jsem ho použil jen jednou. Uvažoval jsem o VAR 2, který mi přijde skladný a praktický a český. V porovnání s ním má závětří a výkon je o dost větší (užší plamen). VAR je možná více variabilnější (náhradní díly a velké závětří, ale více místa), ale místo krabičky má pytlík.
Na regulátoru výkonu je nakreslený směr, ale je to velmi drobné.
Zatím velká spokojenost, kdo chce velký výkon v malém těle, tak toto je jasná volba. Uvidíme, jak vydrží materiály.

MSR DROMLITE BAG 6l

MSR DromLite Bag 4l

Ověřený zákazník E-Outdoor Ověřený zákazník

Přidáno: 25. dubna 2021

Zakoupeno v E-Outdoor

• Velice skladné provedeňí,vejde se do kapsy...

Ověřený zákazník Hanibal Honza

Přidáno: 8. dubna 2021

Zakoupeno v Hanibal

• I při mínusových teplotách nezamrzá a bombička se úplně vyprázdní.

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Tomáš

• Lepší hoření v mrazu.

Ověřený zákazník Hanibal Carpe

Přidáno: 19. února 2021

• Hoří i v mrazu

Funguje tak, jak má i v průběhu značně minusových teplot.

MSR Lightning Explore

MSR Lightning Explore

Ověřený zákazník Makalu Jan Kepič

Přidáno: 9. února 2021

(naposledy upraveno 19. února 2021)

Zakoupeno v Makalu

• nízká váha
  • vysoká nosnost
  • dokonalá stabilita (bezkompromisní trakce)
  • snadné nazouvání a sundávání

Dokončil prvních 100 km s nimi na nohou a tak přikládám pár postřehů:
Vázání HyperLink je velmi povedené. Princip „set-and-forget“ opravdu platí. Jednou nastavíte patu a od té doby to neřešíte). Nazouvání a sundávání sněžnic je následně super jednoduché a rychlé. Je potřeba přebrodit potok, tak „cvak-cvak“ nohy jsou svobodné. Přebrodit a pak „cvak-cvak“ jdeme dále ve sněžnicích.
Stabilita (trakce) v terénu je naprosto dokonalá. Kopec 45⁰ žádný problém. Nahoru, dolů, bokem, traverzování vše naprosto v pohodě i na svazích, kde je to i v létě problém.
Váha sněžnic je velmi příjemná. Pár váží jen 2,04 kg.
Zvedací patu/hrazdičku (Televator) jsem nikdy neužil a díky masivním hrotům sněžnice perfektně drží na špičce a zbytek sněžnice poskytuje dostatečnou podporu i bez zvednuté paty/hrazdičky.
Rozměry jsou daní za nosnost a ta je perfektní (max 127 kg bez nástavců a max 136 kg s nástavci). Délka 76cm (bez nástavců) je opravdu dost a sněžnice jsou opravdu kus neskladného železa. Naštěstí je to přesně vyhovující délka pro můj batoh (Singi Stubben), kdy se špička vázaní opírá o horní hranu batohu a konec sněžnic je 1cm nad spodní částí batohu.
Nástavce jsou pro tuto délku sněžnic z mého pohledu již nepraktické. V případě opravdu velké váhy v batohu sice nástavce pomáhají a v prašanu se pak méně propadáte, ale délka i způsob zvedání sněžnice dlouhé téměř 90 cm je mírně odlišný a zůstává vám ve sněžnici sníh. V mém případě bylo méně namáhavé sundat nástavce a o trochu více se bořit, ale s každým zvednutím sněžnice se zbavit veškerého sněhu na sněžnici.
Nylonová výplň byla nejprve důvodem k obavám, jak moc bude odolná vůči různým kamenům a větvím skrytým ve sněhu. Pogumovaná tkanina asi nebude tak odolná jako prostý plast, ale za oněch 100 km jsem se v lese párkrát neplánovaně tkaninou před špičkou a vícekrát tkaninou za patou zapřel o špičky kamenů nebo hroty zlomených větví skrytých v prašanu, ale tkanina zatím nenese ani ty nejmenší známky opotřebení. Ovšem je pravděpodobné, že dříve nebo později to přijde a 100 km je v životě sněžnice nic.
Zvažoval jsem použití hůlek a jistě by to bylo při delších trasách ku prospěchu, ale vzhledem k tomu, že osobně je používám na trasy mezi 10-15 km, kde hlavním cílem výpravy je voda na konci a případně focení (tj. často má člověk i nějaké to vybavení v ruce a nejen na zádech), tak hůlky jsou pro mě zatím dalším zbytečným/překážejícím vybavením o které je nutné se starat. https://www.apneasite.cz...

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 24. ledna 2021