Recenze MSR

Přidáno: 29. listopadu 2012

• Kvalitní provedení.
  • Jsou lehké.
  • Sníh se na ně nelepí.
  • V dodávce je taška pro přenášení a kryty na spodní část sněžnic.
  • Nemám nic.

Koupil jsem je za 1100 Kč za pár - je to totožné provedení jako tento typ (pouze jiné řemínky), jen je vyroben pro jiného dodavatele.

MSR WhisperLite International Combo

MSR WhisperLite International Combo

Ověřený zákazník E-Outdoor Ověřený zákazník

Přidáno: 15. října 2012

Zakoupeno v E-Outdoor

• lehký, skladný, vhodný pro cestování letadlem
  • musíte počítat s tím, že v horách nejsou benzínky :-)

vařič je super i do větrného počasí, díky příslušenství (clona) plamen nesfoukne, voda je rychle uvařená, byla jsem velmi spokojená

MSR Flex 4 System

MSR Flex 4 System

Přidáno: 27. srpna 2012

Zakoupeno v Sportnawebu.cz

• skladnost jednotlivých dílů do sebe
  • lehké
  • super pojitné uzávěry na poklici u velkého hrnce +
  • otvory na slévání vody ( př. špagety ) - neopaříte se
  • menší hrnec je vybaven nepřilnavou vrstvou,
  • která i přes používání vhodného náčiní k míchání,
  • se začala olupovat

jinak doporučuji, na kempování ideální

Přidáno: 3. srpna 2012

Zakoupeno v Sportnawebu.cz

• malý, lehoučký, skladný, dobrá ochrana proti větru (závětří), dobré ovládání síly plamene, sklopné zubaté nožičky - velikost přesně na ešus, rychle ohřeje vodu (plný ešus cca za 4min)
  • možná bude problém s většími nádobami-nemám vyzkoušeno

uvedena nosnost cca 3,5 kg, kompaktní, vejde se přesně do ešusu

MSR Hubba NX 1

MSR Hubba NX 1

Ověřený zákazník Affekt Ověřený zákazník

Přidáno: 21. července 2012

Zakoupeno v Affekt

• malá hmotnost
  • primitivní stavění
  • přes malé rozměry se v něm dá pohodlně sedět i natáhnout (měřím 182 cm)
  • dva vchody a předsíňky
  • odolá silnému větru a dešti (testováno na Islandu)
  • málo se zapotí
  • se všemi věcmi na dva týdny je trochu obtížnější se do něj poskládat a zároveň komfortně vyspat ale s tím jsem počítala a ostatní pro mi to předčili

jednoznačně doporučuji pro ty co chtějí nejlepší poměr cena-výkon-rozměry-hmotnost. O tom mě přesvědčilo i to, že tyto stany jsem na Islandu potkávala nejvíce :-)

Ověřený zákazník ZebraSport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. května 2012

Zakoupeno v ZebraSport.cz

• vhodné pro leteckou přepravu

věhlasná značka

MSR Quick 2 System

MSR Quick 2 System

Přidáno: 24. dubna 2012

• extra lehké
  • nejde vařit na otevřeném ohni

do hor na vařič super

Ověřený zákazník Hanibal Ověřený zákazník

Přidáno: 13. dubna 2012

Zakoupeno v Hanibal

Lehký a účinný

Ověřený zákazník Hanibal Ověřený zákazník

Přidáno: 4. září 2011

Zakoupeno v Hanibal

• Spolehlivý a na "všechna" paliva.
  • Stejný typ jsem používal 9 měsíců každý den, od všelikých benzínů přes kerosin až (nouzově) po naftu.
  • Lze i částečně regulovat.
  • Lze vzít do letadla.
  • Stále vysoká cena.
  • Pro občasné použití v civilizovaných oblastech je praktičtější (a lacinější) spíše plynový vařič.
  • Po dlouhém používání může trochu začít kouřit, pak je nutno pečlivě vyčistit mj. výparník.

Ideální pro tuláky, kteří předpokládají dlouhé pobyty mimo civilizaci.
Za teplých dnů stačí do mističky opravdu jen pár kapek benzínu, sníží se tím začouzení.
Pokud očekáváte potřebu regulace, natlakujte zpočátku jen na nezbytné mininum - plamen lze pak dodatečně přidat i zvýšením tlaku v nádobě.
Náhradní benzín lze vzít i do obyčejné PETky, nebezpečí nehrozí.
Pozor na zloděje - ten první mi ukradli.
Spotřeba cca 1,5 dl benzínu na den (pro 1 - 2 osoby; 2x termoska čaje, polévka, rýže/těstoviny), u kerosinu 1 dl.

MSR Base 2 Pot Set

MSR Base 2 Pot Set

Ověřený zákazník Český obchoďák Ověřený zákazník

Přidáno: 7. května 2011

Zakoupeno v Český obchoďák

• Nízká váha, dobré a šikovné provedení
  • Vyšší cena

Povedený výrobek od MSR, nízká váha, dobré provedení. Objem ideální pro jednoho člověka. Uvidíme, jak dlouho bude sloužit, snad dlouho:-)

Anonym Anonym

Přidáno: 31. srpna 2010

(naposledy upraveno 31. srpna 2010)

• vysoký výkon
  • spaluje více paliv (i horší kvality)
  • stabilní
  • skladný
  • hodně hlučný provoz
  • vyšší váha
  • horší regulace

MSR - XGK EX je upgradovaná verze staršího modelu, který se úspěšně držel na trhu po opravdu dlouhá léta.
Specifikem tohoto vařiče je vysoký výkon a schopnost spalovat prakticky jakákoliv paliva, včetně těch nevalné kvality.
Jeho přednosti člověk využije zejména v mrazivých podmínkách vysokých hor, kde je nutno "vyrábět" vodu rozpouštěním sněhu, či v táborech v podzemí, kde se vařič používá na vyhřátí a vysušení bivaku.
Vzhledem k vysokému výkonu a horší regulaci plamene se XGK nehodí na velké vyvařování v basecampech či naopak k uvaření hrnečku čaje při trampování v českých lesích.
XGK je stroj, jehož provoz způsobuje hluk připomínající startující letadlo a jehož koupě udělá člověku menší průvan v peněžence.
Kdo chce ale spolehlivý a výkoný vařič na náročné akce, koupí MSR XGK EX rozhodně neprohloupí.

Přidáno: 7. června 2010

• Velmi spolehlivý
  • Snadná údržba
  • Spálí téměř vše co teče a hoří
  • Lehce dostupné náhradní díly
  • Regulace plamene

Po zkušenostech s původním vařičem XGK jsem se na XGK II hodně těšil.

MSR XGK II je vařič na tekutá paliva pro velmi náročné použití. Proti staršímu modelu má skládací nožičky, které jsou pevnou součástí vařiče. Nelze je tedy (jako u předchozího modelu) ztratit.

Podle výrobce vařič spaluje technický benzím, auto benzín, naftu, petrolej. Při použití těžších paliv je nutné vyměnit trysku. Výměna trysky je velice jednoduchá, ale nejde udělat jen rukou.

Na vařiči mě nejvíc zaujala a potešila jeho bezproblémovost. Při cestování na Novém Zélandě jsem ho používal více jak 6 měsíců každý den a nikdy s ním nebyl problém. Při použití s technickým benzínem nebo s auto benzínem nebylo potřeba ho čistit. Jestli jsem ho čistil 2x nebo 3x tak je to hodně.

Při použití s naftou nebo s nekvalitním palivem je potřeba potřeba čistit po cca 5-6 použití. To se nám stalo při expedici v Kyrgyzstáně, kde jsme do vařiče dávali vše co teklo a hořelo.

Vařič XGK II má velmi silnou palivovou hadičku (která je proti staršímu modelu ohebná) a právě to je důvod, proč se tolik nezanáší. V hadičce je cca 3mm silné ocelové lanko, které slouží na čištění. Je dobré s lankem čas od času zahýbat (klidně ho víc jak z půlky vytáhnout) To dělám skoro po každém větším vaření nebo třeba na konci akce. Neslouží to ani tak vyčištění ( k tomu je potřeba lanko vytáhnout celé a utřít ho hadříkem) ale spíš jako prevenci zapečení lanka do vařiče. U několika modelů - i u MSR i od jiných výrobců, jsem viděl lanko, které bylo díky dlouhodobému a značnému zanešení nepohyblivé. Palivová trubka se pak ucpe, lanko nejde ani kleštěma vytáhnout.

Čištění trysky je také jednoduché - vařič má systém samočistící trysky Shaker jet, stačí s vařičem zatřást a pohyblivý člunek s jehlou vyklepne nečistoty z trysky. Pokud ani to nezabere, je nutné trysku vyndat a vyčistit jí ručně.

U výrobků MSR se mi líbí dostupnost náhradních dílů. S vařičem vždy vozím opravnou sadu pro tento vařič (obsahuje těsnění, olej, trysku, multiklíč) a náhradní pumpu. Je lepší do sady investovat hned než pak koukat na rozbité těsnění někde v Asii.

Náhradní pumpa je důležitá především v mrazech. Plast je křehký a ve velkém mrazu se lehce zlomí.

Jediné co bych vařiči XGK II vytknul je jeho téměř nulová možnost regulovat plamen. Vařič buď nehoří nebo jede (téměř) na plný výkon. To je super v mrazech a při tavení snehu, ale pokud máte uvařit rýži, která se vaří 10 minut je to složitější.

Celkově jsem s XGK II velmi spokojen a určitě ho doporučuji.

Hmotnost XGK: 489g
Vejde se do 1.5l hrnce od MSR.
V ceně néní palivová lahev.

Přidáno: 4. června 2010

• Nízká hmotnost
  • Perfektně drží na zmrzlém povrchu a v traverzech
  • Bezproblémové vázání

Na sněžnicích trávím každou zimu docela dost času (v rámci zimních kurzů) a měl jsem možnost vyzkoušet několikery druhy sněžnic i od jiných výrobců.

Lightning Ascent jsou rozhodně nejlepší sněžnice na trhu.

Co na první pohled zaujme (kromě bohužel vysoké ceny) je jejich konstrukce. Ta je tvořena duralovým rámem, a vnítřním materiálem. Rám není z kulatiny, jak je to většinou obvyklé, ale z tenkého plátu duralu. Na spodné straně je opatřen několika zuby. Tvar i zuby velmi napomáhají držet stopu při traverzech a na zledovatělém povrchu. Co se klouzání týká, nelze jim nic vytknout.

Další vychytávka je použité vázání. To je dělané, jako by po staru z řemínků. Ty jsou plastové a velmi dobře se ovládají i v palcových rukavicích. Čím víc řemínky dotáhnete, tím víc drží. Ještě se mi nestalo, aby mi řemínek prasknul nebo jsem ho ztratil, každopádně MSR dodává náhradní řemínky.

Pod patou mají snežnice Sklápěcí hrazdičku, která se hodí při prudkém stoupání. Tu je nutné vyklopit nebo naopak sklopit rukou. Nejde to udělat pomocí holí.

Na sněžnice se nelepí ani mokrý sníh. Proti složitějším modelům např. od TSL, kde je s tím značný problém.

Velmi příjemná je nízká hmotnost sněžnic. Po několika kilometrech v hlubokém sněhu je znát každý zbytečný gram.

Celkově jsou sněžnice velmi povedené, není na nich nic co by se mohlo pokazit.

Jediné, co mnohé asi odradí je jejich vysoká pořizovací cena, ale v tomto případě se větší investice jistě vyplatí.

Přidáno: 4. června 2010

• Relativně nízká hmotnost
  • Celokovová konstrukce
  • Vysoký výkon
  • Šikovná krabička pro transport
  • Malý průměr hořáku

Vařič Pocket Rockej je ultraleký a výkonný vařič na plyn. Osobně se mi na něm velmi líbí jeho kovová konstrukce, není zde co zničit. Nožičky vařiče se odklápí od sebe ze středu do stran, což je výhodnější než u jiných výrobců, kde jsou nožičky vedle sebe a pak se posunijí po obvodu.

Regulace plamene prováděná drátěným regulátorem je velmi precizní. Vařič může jet na plný výkon, ale i s minimálním plamenem.

Čištění trysky je jednoduché, pokud máte ten správný nástroj, jak se k ní dostat. To si chce vyzkoušet doma v teple. Jednou jsem byl nucený to řešit v horách nepřipravený a trysku jsem si kleštěma na noži pěkně okousal.

Celkově si myslím, že je to jeden z nejodolnějších a nejvýkonějších plynových vařičů na trhu.

MSR Dromedary bag 10l

MSR Dromedary bag 10l

Přidáno: 30. května 2010

• Odolnost materiálu
  • Víčko typu 3 v 1
  • Kompatibilní s MSR filtry
  • Voda trochu chytá pach z vnitřního materiálu

10ti litrové Dromedary bags máme celkem 4 a se všemi jsme naprosto spokojení. Používáme je hlavně na víkendových akcích, kam jedeme autem a nemusíme řešit hmotnost, ale stejně tak na expedicích, pro přepravu a skladování pitné vody.

Za největší výhodu považuji odolnos. Voda ve vaku může klidně zmrznout, dá se tam nalít vařící voda - vakům se prostě nic nestane.

Další plus je černá barva - pokud necháte vodu ve vaku na sluníčku, sama se vám ohřeje a nemusíte ji ohřívat na vařiči. Tento způsob jsem využíval více než půl roku na cestách, kdy jsem přes den nechal vak u stanu nebo na autě a večer jsem měl relativně teplou vodu.

Super je, že se dá k vaku přidělat vodní filtr od MSR. Čistá voda teče přímo do vaku a nemusí se přelévat z jiné nádoby.

Další velké plus je chytrý uzávěr tři v jednom. Široký otvor slouží k napouštění vaku, střední průměr k rychlejšímu nalévání a malý ,,čurek,, je ideální třeba na mytí rukou nebo sprchování. Pokud se chystáte převážet ve vacích vodu na velké vzdálenosti a v složitých dopravních prostředcích (např. koně) je dobré uzávěr přelepit tejpkou. Několikrát se mi stalo, že něco zavadilo při manipulaci o výklopný uzávěr a voda mi vytekla.

U jednoho vaku se mi stalo, že mi přestalo těsnit víčko. Poslal jsem to na reklamaci, víčko mi bylo vyměněno, tak že pohodový servis.

Zobrazuji 201 - 215 ze 215 recenzí 1...7 8 9 10 [ 11 ]