Recenze MSR

Zakoupeno v Makalu

• spolehlivý
  • skladný
  • výkonný

Spolehlivý, kompaktní vařič s dostatečným výkonem. Pevná konstrukce, praktický obal a jednoduché ovládání i v rukavicích. Nemám vařič odzkoušen na nějaké "větší" vaření, ale na vaření pro jednu osobu, naprosto bezproblémový. Zatím nemám, co bych produktu vytknul.

Přidáno: 28. listopadu 2016

Spokojenost

Ondřej Zdobinský Ondřej Zdobinský

Přidáno: 17. října 2016

(naposledy upraveno 17. října 2016)

• Váha
  • Skladnost
  • Odolnost - komplet hliník
  • Regulace
  • Rychlost vaření
  • Krabička - viz dále

Tento vařič jsem koupil poměrně nedávno, jako náhradu stoletého lihového přístroje. Vybíral jsme podle recenzí a značky - chtěl jsem kvalitní, odolný produkt, který vydrží i hrubší zacházení, a bude použitelný klidně po letech.

Vařič s pouzdrem váží krásných 125g, dle kuchyňské váhy, a je vskutku minimalistický. Složený má cca 10 cm; rozložený 8,5cm; široký je složený cca 5 cm a rozložený pak cca 11 cm. Na kartuši je stabilní, navíc je tu možnost dokoupit nožky. Kontakt mezi vařičem a varnou nádobou už tak přesvědčivý není - očekával bych, že když se jedná o komplet od MSR, budou díly do sebe zapadat pomocí připravených vybrání. Na šikmém povrchu by tedy spíše sklouzla nádoba, než že by se převrhla kartuše.

Bomba pro vařič je šroubovací, tudíž není nutné ji po naražení zachovat nasazenou až do naprostého vyprázdnění, a je možné ji od vařiče oddělit - i když samozřejmě při operaci nevyhnutelně přijdete o část plynu.

Regulace je perfektní, možná až příliš citlivá, a je potřeba si dávat pozor aby člověk nestrhl při zatahování závit, který klouže velice hladce.

Oproti vařičům konkurence je sice cena vyšší, ale investice se mi vyplatila, a neměl jsem s ním zatím žádný problém. Což nemohou říct mnozí moji známý o svých vařičích.

Na plný výkon (s nádobím též od MSR) ohřeje porci polévky pro dvě osoby, cca 1l, do 3min.

Jediná moje větší výtka tedy patří pouzdru - plastové přepravní krabičce, která je sice fajn, ale nikoliv vodotěsná. Čekal bych, že za tu cenu bude na hrdle umístěno aspoň sprosté čínské těsnění. Osobně jsem toto vyřešil podomácku - omotávkou na rakety.

Přesto mohu produkt určitě doporučit.

Přidáno: 24. září 2016

• Stan pro dva o váze 1,72 kg
  • Dvě apsidy
  • Samonosný
  • Lze postavit jen tropiko,nebo jen vnitřní stan
  • Relativně rychle postaven
  • Rychle složený
  • Kolmé stěny
  • Nemá vnitřní kapsu

Stan dostal hned čočku na horách v Kyrgyzu a obstál.Dva lidi v pohodě.V případě přítul,přítulkyně nemůže být problém vůbec.Já byl se synem.Takže dva dospělí chlapi.Něco se dá do stanu,hodně se schová do apsid,takže ok.Na stan pršelo jen 2x,samozřejmě neměl problém.Ani jednou se nezapotil.Samozřejmě,že je podlážka tenká,ale pokud si trochu prohlídnete,kde to postavíte,tak by to mělo být OK.Pokud bude vítr je dobré ho vypnout na všechny provázky a skoby,pak se nehne.A ta vnitřní kapsa mi zase tolik nechyběla.

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. září 2016

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Lehký a skladný

Výborný a lehký stan

Ověřený zákazník Hanibal Ověřený zákazník

Přidáno: 31. července 2016

Zakoupeno v Hanibal

• Jednoduchý a velice skladný vařič.

Anonym Anonym

Přidáno: 18. července 2016

• Výborný poměr cena/velikost/váha
  • Kvalitní zpracování
  • Footprint v ceně
  • Jednoduchá a rychlá stavba
  • Odolný ve větru (2x křížené pruty)
  • Varianty postavení: jen tropiko, jen vnitřní stan, celý stan
  • Prostorný vnitřek
  • Reflexní šňůry
  • Šířka přesně na 3 karimatky
  • Hodila by se síťka na stropě a lepší poutka na zavěšení světla
  • Jednoduchý obal bez kompresních popruhů.

Skvělý a odolný stan. Používáme jako univerzální stan na turistiku, všude, kde je třeba nosit stan na zádech. Bez problémů se vyspí dva dospělí a dvě malé děti.
V poměru cena/váha/kvalita těžko najít lepší stan pro 3.

Ověřený zákazník HOROLEZENI.CZ Ověřený zákazník

MSR Titan Kettle

Přidáno: 17. července 2016

• idealni rozmer
  • neda sa zavesit

vyborna volba pro lehkou nadobu jednotlivce

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. července 2016

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• výborný výkon
  • musí se tlakovat, musí se předehřívat a čekat na zchlazení

výhoda opakovanéhoplnění, skladnost, stabilita i na nerovném povrchu

Ověřený zákazník E-Outdoor Ověřený zákazník

Přidáno: 1. července 2016

(naposledy upraveno 1. července 2016)

Zakoupeno v E-Outdoor

• zřejmě nejlepší stan který jsem měl.
  • nemá kapsičky

MSR WindPro II

Ověřený zákazník Lezec-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. března 2016

Zakoupeno v Lezec-shop.cz

• Díky většímu průměru žádná prohnutá dna u hrnců a pánví.Kvalitní provedení,a praktické příslušenství.

Velmi solidní výrobek,který skvěle funguje.

Ověřený zákazník 1Obchodak.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. března 2016

Zakoupeno v 1Obchodak.cz

• bytelná konstrukce, velmi stabilní i s velkou nádobou
  • velký výkon
  • snadné čištění
  • lehké šikovné závětří
  • složitější a špinavější rozpalování na benzín, asi jako každý benzíňák
  • malá možnost regulace při provozu na benzín
  • plastová pumpa nepůsobí úplně důvěryhodně, ale zatím drží

Po dvou týdnech každodenního používání (na benzín) spokojenost. Funguje spolehlivě a výkon je více než dostatečný.
Nevýhoda je omezená možnost regulace plamene při provozu na benzín a zpoždění při regulaci. Vhodný spíše na rychlé ohřátí vody, než dlouhé vyvařování na mírném plameni.
Pokud je možnost vařit na plynu, je to rozhodně pohodlnější, ale tam kde plyn nejde sehnat oceníte univerzálnost tohoto vařiče.

Doporučuji přibalit velkou kancelářskou svorku pro sepnutí závětří.

Ověřený zákazník E-Outdoor Ověřený zákazník

Přidáno: 7. března 2016

Zakoupeno v E-Outdoor

• cena a výkon
  • ?

unesu to :-)

Přidáno: 14. února 2016

Zakoupeno v Affekt

• Výborný vařič jak na benzín tak na plyn,jednoduchá obsluha,výborné zpracování a je poměrně tichý.Při provozu na benzín jde docela dobře ovladat plamen.
  • Nic.

Kvalita MSR.

MSR fuel Bottle 590ml

MSR fuel Bottle 590ml

Zakoupeno v Český obchoďák

oceňuji výstražné nápisy na láhvi - aspoň je všem jasné, na co láhev slouží. Palivo se nemá plnit až po vrch, ale uvnitř není žádná ryska - na druhou stranu to lze odhadnout... S palivem uvnitř se těžko otevírá! Nádoba je natlakovaná,tak to může dělat problém. Při uzavření uzávěrem jsem to 2x nedokázal otevřít, tak jsem používal jako "pomocné páčidlo" kolík od stanu. Když jsem potřeboval nádobu otevřít a měl jsem nasazenou pumpičku, tak jsem jednou upouštěl tlak přes ventil pumpičky (při čemž vytékalo trochu benzínu) a podruhé jsem otevíral ráno,což bylo v pohodě, protože v noci mrzlo a tlak v nádobě nebyl tak velký. Velikost nádoby nechť každý zváží sám. Lze koupit malou a zbytek dát "provizorně do plastové petky", ale spíš bych koupil velkou a naplnil ji třeba jen z poloviny... Raději ale koupit velkou, protože rozdíl ceny mezi 0,6 litru paliva (malá nádoba) a 0,9 litru (velká) je jen pár korun (a těch pár gramů navíc každý unese) a máte jistotu, že můžete déle vařit:-)

MSR XGK II Ex

MSR XGK II Ex

Zakoupeno v Český obchoďák

lehký skladný vařič. často se objevují poznámky, že je hlučný - nemohu porovnávat s jinými vařiči, ale mi to rozhodně nějak extrémně hlučné nepřišlo - je pravda, že když jste přímo u vařiče,tak musíte mluvit hlasitěji, ale není to na ohluchnutí! Skladný,lehký. Při zapalování a při vypínání vznikají díky nedokonalému spalování saze,ale od sazí zůstává pouze "nahřívací trubice",ale není třeba ji čistit,protože vše je "uvnitř" konstrukce, takže se při skládání neušpiníte. Používal jsem ho s autobenzínem a chvíli s technickým benzínem po dobu 17 dní při teplotách mínus 6 až plus 8,většinou bylo vlhko, vaření 2x denně - fungoval vždy výborně, hořel i v dešti (při zapalování jsem ho chvíli chránil bundou a pak na něm byl hrnec). Jediná komplikace byla, když přestala fungovat pupmička (tlakování) - po snadném rozebrání jsem zjistil, že se vysmekla manžeta v pístu - byla suchá - v pístu musí klouzat - takže jsem ji namazal přiloženým olejíčkem (toto byla ale spíše moje nezkušenost). Několikrát jsem ho během používání "vyčistil" dle návodu - tzn. protřepal a také jsem "povytahoval" kovový drátek v trubici - u této činnosti trochu smrdí zbytky paliva, které zůstanou v trubici - vařič po tom může trochu smrdět - tak jsem ho dal pro jistotu ještě do sáčku, ať nesmrdí batoh.. Celkově jsem hodně spokojený, určitě bych pořídil znovu.

Zobrazuji 161 - 180 ze 216 recenzí 1...7 8 [ 9 ] 10 11