Recenze MSR

MSR Revo Ascent

Ověřený zákazník Makalu Ověřený zákazník

Přidáno: 2. dubna 2018

Zakoupeno v Makalu

• Další generace po léty prověřeném typu MSR Denali Ascent.

MSR Revo Tail

MSR Revo Tail

Ověřený zákazník Makalu Ověřený zákazník

Přidáno: 2. dubna 2018

Zakoupeno v Makalu

• Další generace navazující na léty prověřený typ MSR Denali Ascent.

Přidáno: 10. března 2018

Zakoupeno v E-Outdoor

• Drátěné nožičky tvoří neobvykle vysokou stabilitu.
  • Drátěné nožičky neumožňují ohřev malých nádob - minimum je ešus.
  • Po sbalení zabírá více místa než jiné typy.
  • Naprosto nevhodný obal - šusťákový pytlík je nepoužitelný. Vařič to neochrání, poškozuje se fólie na závětří a drátěné nožičky se sami otevírají. Chtělo by to uložit do pevné krabičky.

Celkově obtížná obsluha vařiče, tak jako u všech benzínových vařičů. V mrazu to vaří přesto pomalu - dost jsem si od toho sliboval, když to používají horolezci na horách - ale nestalo se. Uvaří to, ale dlouho to trvá. Pumpa je složitá a vypadá zranitelně, ale naštěstí se nemusí vyndávat - může se nechat v lahvi natrvalo.

MSR IsoPro 113g

MSR Alpine 2 Pot Set

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. ledna 2018

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• odolnost, váha, super držák, cena

MSR Lightning Trail

MSR Lightning Trail

Ověřený zákazník Affekt Ověřený zákazník

Přidáno: 26. prosince 2017

Zakoupeno v Affekt

Nezničitelná sněžnice. Dobře se zasekává do zmrzlého sněhu - když se na svahu střídají závěje a ledové jazyky, není potřeba přezouvat na mačky, není potřeba se bát kamenů. Zničit něčím extrémním asi jdou, ale při trochu rozumném používání působí dost nezničitelně. Doporučuji se zamyslet nad váhovým limitem "dámské" verze - 80kg max na člověka i bagáž není mnoho a ty delší nejsou zas o tolik těžší. Zapínání není úplně geniální, ale dá se s ním manipulovat v rukavicích, a když už se zapne tak drží.

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. listopadu 2017

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Zpracování
  • Kvalitní materiál
  • Zatím nevím

Kvalitní materiály a zpracování zatím jsem jej měl postavený pouze za sucha.

Přidáno: 10. října 2017

(naposledy upraveno 10. října 2017)

• Regulacia plamena
  • Spolahlivo startuje
  • Jednoduche cistenie
  • Ochrana proti vetru
  • Stabilna konstrukcia, obed neskonci na zemi a pritom je varic po zlozeni stale dost kompaktny
  • Nova verzia je plastovejsia ako stara
  • Flasa ma detsky uzaver, ktory je dost nesikovny na manipulaciu, doporucujem dokupit dospelacky
  • V porovnani zo starou verziou sa horsie manipuluje s pumpou (vkladanie do flase), mozno som si este nezvykol
  • Hlucny

Spolahlivy varic ktory pouzivam roky od 0 do 5000 mnm a vzdy bezproblemovo funguje, startuje na prvy krat ma vyborny vykon a spotrebu. Koli konfliktu kalendarov som potreboval 2 a teda kupil druhy, som sklamany ze je plastovy (v porovnani s povodnou verziou) a ze ma ten detsky uzaver na flasi, doporucujem dokupit normalny uzaver, s plastom sa nic robit neda a dufam ze vydrzi.
Popisane negativa treba brat s rezervou som narocny pouzivatel a bol som zvyknuty na starsiu verziu. Jedine seriozne negativum je hlucnost ale to je dan kombinaciu regulacie a vykonu

MSR Hubba NX 1

MSR Hubba NX 1

Libor Sobotka Libor Sobotka

Přidáno: 24. září 2017

• Velmi pohodlný
  • Chytré vychytávky
  • Kvalitní materiály a zpracování
  • Já myslím, že ty kolíky jsou běžným používáním nezničitelné. Čekal bych, že se neohnou, ani když do nich budete mlátit kamenem. A přitom váží asi tolik jako dřevěná tužka
  • Na Srílance mě v noci napadli zabijácký mravenci a povedlo se jim do podlážky prokousat pár díreček

Cestuju většinou sám. Před tím jsem používal Jurek Nano 1. Za tři tisíce je skvělý při té hmotnosti, ale když prší a já se rozhodnu počkat, až přestane a trvá to tři dny, tak je v něm opravdu velmi těsno.
Rozhodl jsem se tedy praštit se přes kapsu a koupit stan, který je prostorný, ale stále lehký. Jsem spíše lowcost cestovatel, ale téhle investice nelituju. Ten prostor a pohodlí je parádní. Říkám mu Hilton portable.
Kdo říkal, že nemá vnitřní kapsu, Oťan? Ten můj Hubba Hubba Nx má dvě vnitřní kapsy...
Na rovníku je k nezaplacení možnost nepromokavou plachtu přetáhnout a upevnit jenom napůl a nechat krásně větrat. A když začne pršet, tak je to přetažení a upevnění plachty opravdu rychlá akce, to je jak zavřít okno.
Plachta se zevnitř orosí, pokud dýchám. Jestli se ostatním neorosí, tak nevím, jak to děláte.

Stan je opravdu kvalitní, ale platíte hlavně za odlehčení. Pokud chcete prostorný stan s minimální hmotností, nebudete litovat. Pokud jedete autem, nemá smysl připlácet bůra kvůli ušetření dvou kil a polovičního rozměru balíčku.
Ocení cyklocestovatelé, baťůžkáři, horolezci atd.

Přidáno: 18. září 2017

• týden v září na Šumavě a pokaždé se stan zpotil

Přidáno: 13. září 2017

• Konstrukce
  • Váha
  • Footprint součástí

Stan zatím vyzkoušen jen pět nocí ve Švýcarsku. Po prvních třech bylo na můj vkus dost zkondenzované vody na vnitřní straně tropika. Poslední dvě už bylo úplně suché. Tak uvidíme dále.

Díky konstrukci je uvnitř opravdu dost místa. Jen je při stavbě potřeba trochu obíhání, aby byl stan že všech stran dobře vypnutý.

Přidáno: 13. září 2017

Zakoupeno v E-Outdoor

Vařič vypadá a vaří dobře. Jen se trochu nekonfortně skládá.

MSR WhisperLite International Combo

MSR WhisperLite International Combo

Přidáno: 6. září 2017

• jo.vyborny

Přidáno: 30. srpna 2017

• Velikost vnitřního stanu je velkorysá a to díky kolmým stěnám. Ventilační otvory na obou stranách stanu u hlavy a nohou jsou dobré pro cirkulaci vzduchu a eliminaci případné kondenzace. Dva vchody jsou velmi komfortní a to i z pohledu ventilace a možného odložení batožiny. Co se týče stavby stanu, tak je velmi intuitivní a jednoduchá a proto se i poměrně rychle staví.
  • Po dvou hodinách deště začal stan prosakovat a to tak, že se na vnitřní straně ložnice začaly hromadit kapky, které posléze skapávaly na spacáky. Proto veliká nespokojenost a reklamace. Bohuže byla zamítnuta, že je vše v pořádku, tak reklamuji znovu, protože bohuže zkušenost je jiná než tvrdí závěry reklamačního protokolu. V porovnání se svým druhým stanem od Ferrina je tento MSR trochu méně odolnější vůči vnější teplotě, kdy se lehce přes veliké síťové průduchy vnitřní ložnice dostává studený vzduch do stanu.

Prostorný stan pro 2 až 3 lidi. Popřípadě dva dospělé a dítě/pes. Snadno stavitelný s lehkou váhou. Bohužel za mě nemohu doporučit z hlediska prosáknutí a navlhnutých spacáků při průměrném dešti který trval cca 3 hodiny.

MSR Elixir 4

MSR Elixir 4

Ověřený zákazník ZebraSport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. srpna 2017

Zakoupeno v ZebraSport.cz

Kvalitní stan, rychle složený i rozložený, dobré odvětrávání.

Přidáno: 29. června 2017

• kvalitní
  • lehký
  • stabilní (dvojité křížení tyčí)
  • prostorný (pro 2 dospělé superkomfortní, ale vešli jsme se i 2+2 malé děti)
  • variabilní (možnost postavit jen tropiko)
  • footprint (nepromokavá podložka pod stan) v ceně
  • pohodlný vstup
  • "okapové" švy

Výborný lehký a technicky propracovaný stan.
Využíváme jak v horách, tak na akce s dětmi "na lehko" a všude tam, kde se stan nosí na zádech.
Do kempu a autovýlety máme větší.

Přidáno: 6. června 2017

• výkonný
  • lehký
  • malinký

super vařič, úžasná skladnost, dostatečný výkon, minimalistické provedení

MSR Isopro 227g

MSR WhisperLite

Přidáno: 4. února 2017

• Dostupnost a cena paliva
  • Možnost letecké přepravy
  • Funguje ve všech klimatických podmínkách i v zimě na horách
  • Vysoká pořizovací cena

Tento vařič jsem pořídil z druhé ruky za cca 1000Kč. A přešel jsem tak z plynových vařičů na benzín. Vařič mám přes půl roku a už jsem ho stihl všude možně otestovat. Fungoval bez problémů třeba 6. ledna na hoře vysoké cca 1200 m.n.m. kde kamarádův VAR2 sice vařil, ale když se vypnul, tak zamrzl regulační ventil. Funguje bez problému i v teplotách cca -15 stupňů, což jsou teploty při kterých mají plynové vařiče problém. Tento vařič funguje snad na všechna tekutá paliva (tech. benzín, N95, a další...) Díky magnetické jehle uvnitř trisky je navíc samočistící a větší údržbu potřebuje jen minimálně. Mám odzkoušeno, že na tech. benzín funguje nejlépe (nejrychlejší start, nejlepší regulace i když né tak dobrá jak u plynových vařičů, nezanáší se od sazí a moc nekouří). U naturálu 95 díky aditivům dost kouří, dost se zanáší sazema, start je pomalejší, plamen je troch nerovnoměrný, ale má větší tepelnou ohřevnost i do prostoru a regulace je nulová a je i o trochu větší spotřeba oproti tech. benzínu. Naproti tomu N95 stojí litr cca 30Kč a litr tech. benzínu cca 90Kč Tento vařič není zrovna vhodnou volbou pro někoho kdo chce vařit jednou ročně v létě někde v kempu. Ale pro ty kdo ho chcou využívat celoročně je to vhodná volba, navíc není problém s prázdnou lahví vařič přepravovat letecky... s plynovou kartuší vás do letadla nepustí a třeba na Islandu stojí malá kartuše cca 800Kč.

Zobrazuji 141 - 160 ze 216 recenzí 1...6 7 [ 8 ] 9 10...11